www.home.ro
Afiseaza toate 116 postarile pentru acest subiect pe o singura pagina

www.home.ro (http://www.home.ro/forum/index.php)
- Sex (http://www.home.ro/forum/forumdisplay.php?forumid=6)
-- Cum sa faci sa dureze mai mult "un numar"? (http://www.home.ro/forum/showthread.php?threadid=10427)

Postat de NoHeart@go.ro pe 09-04-2004 12:41 AM:

Cum sa faci sa dureze mai mult "un numar"?

(Hai ca deja un doi ati sarit cu ochii sa vedeti ce neindemantic se face iara de ras si o sa-l "acuzati" ca are 15 ani si ca bla bla)
Am tot auzit de asa zise tehinici de a prelungi perioada pana la orgasm. Cine cunoaste ... please share with the group!
P.S. Nu-mi dati raspunsuri ca si cum as suferi de ejaculare precoce sau ce altceva ati vrea voi sa am. (nu de alta dar sunt destui care abia asteapta sa faca misto de altii)

Postat de carla19eu@home.ro pe 09-04-2004 05:02 PM:

gumitza

prezervativul....
contactul nu se mai face direct, asa ca excitatia e mai mica. asta daca il suporti....plus ca strange putin baza penisului ceea ce starnguleaza si blocheaza oarecul irigarea muschilor cu sange, intr-un cuvant ramane sculata, daca s-a sculat , fireste
ca sa nu mai zici ca raspund nashpa

:-)

Postat de pe 09-04-2004 06:50 PM:

quote:
prezervativul....

Nu neaparat. Daca preludiul dureaza mult, poti sa-ti pui 2 ca ... degeaba.

Postat de carla19eu@home.ro pe 09-04-2004 09:14 PM:

daca peludiul dureaza mult, si trebuie sa dureze ceva-sau deloc, una din doua, intr-adevar....asta e. mai este "numarul" doi, daca tipul poate. daca nu, trebuie sa fiu animala sa fac fitze: mai exista ziua a doua, saptamana a doua ,etc. numai sa merite, cum a mtot obosit spunand p'aci....sa merite EL, adica. dupa care o sa merite.

"parerea mea" :-)))

Postat de pe 09-04-2004 09:38 PM:

quote:
mai este "numarul" doi, daca tipul poate

Daca tu vrei sa poata, poate. Cu putin ajutor din partea ta. La mine merge.

Postat de pe 09-05-2004 01:31 PM:

hmmm... pai dureaza cat dureaza... nu am de gand sa apelez la chestii SF gen spray-uri si altele. Nu de alta, dar nu am de gand sa ma intrerup din activitate ca sa fac...alchimie... si asa, punere prezervativului, impune o intrerupere suplimentara, desi pot sa o fac cu o singura mana, fara sa ma opresc din activitate.

ar fi metodele acelea "mentale" adica autocontrol...heck, la mine nu merge, sunt disperat dupa nevasta-mea ...asa ca autocontrolul isi pierde semnificatia...
si oricum...la noi preludiul dureaza cel putin 4-5 ore... asa ca dupa asta... abtzine-te daca poti. Btw, in noaptea de revelion, am avut un fel de "cadou" pentru ea...cam vreo 13 ore de cadou.... ...deci nu vreau sa descriu cat de mult a durat, pana am "explodat" dupa aceea...
prezervativ folosim, si e destul de eficient... mai ales daca alegi un model ultra-safe... care implicit e si mai gros...
alte metode aplicate INAINTE de a incepe... nu neaparat... acelea prelungesc erectia si o si creeaza instant... si cum preludiul dureaza ore in sir...nu cred ca vreau o erectie disperata de ore in sir... de obicei raman in semi-erectie cat ma joc cu ea, dupa care intru in starea de spirit necesara... oricum, sexul e mai mult pentru mine, ca sa ma descarc si eu.. la noi, preludiul, continuat la nesfarsit are rolul principal...

asa ca metodele naturale raman cele mai bune... IMHO

Postat de carla19eu@home.ro pe 09-05-2004 09:40 PM:

de fapt, de ce trebuie sa "dureze cat mai mult"?
am avut experiente pe care unii le numesc jenante, si eu de altfel, dar una a mers: cateva minute, si a fos ttare bine. ne dorea mmult, si am explodat amandoi, fara preludiu nicimacar un minut. de ce trebuie sa dureze neaparat? nu spun ca nu e bine sa durze, atentie, dar nu tot timpul, nu eprmamnet , nu acrobatie perpetua....

Postat de dafrem@go.ro pe 09-07-2004 08:53 AM:

incearca sa te gandesti numai la ea si sa faci totul pentru placerea ei pana ajunge la orgasm si apoi va avea si ea grija de tine
daca sunteti cunostinte vechi in pat se presupune ca va cunoasteti unul altuia placerile, pozitiile si miscarile si nu va fi greu deloc.

Postat de carla19eu@home.ro pe 09-07-2004 03:51 PM:

nu ma po t gandi numai la "ea" pentru ca..."ea" sunt eu.:-)
serios vb.-ind, asa e cu "cunostinte vechi", dar e un pic cu dus si intors. nu crezi ?
sa dau detalii?
nu cred...

Postat de NoHeart@go.ro pe 09-07-2004 11:48 PM:

eu unu de obicei practic numa "dus"
de exemplu
ii zic ca o duc de la cluj la bucuresti
dar cand ajung la pitesti ma dau jos si o las numa pe ea sa ce duca

cateodata cobor si in apahida ...

Postat de dafrem@go.ro pe 09-08-2004 11:08 AM:

am spus ca se presupune ca va cunoasteti unul altuia placerile....... nu ca este si obligatoriu

Postat de pe 09-11-2004 10:03 PM:

Re: Cum sa faci sa dureze mai mult "un numar"?

quote:
Originally posted by NoHeart@go.ro
Cum sa faci sa dureze mai mult "un numar"?

Prin exercitii de abtinere!
Ia, vezi situatia sa fii cu o tipa buuna, ea sa vrea si tu sa zici nu (cel putin la inceput ), desi arzi sa o ai!

Postat de carla19eu@home.ro pe 09-12-2004 10:16 PM:

am venit, iubire

sunt absolut dezamagita:
m-am intors de la munte, m-am repezit cu bocancii uzi si jegosi peste covor, am dat la o

parte-cu o mana, dintr-un gest-totul de pe masa, am lovit cainele, am descheiat primul

nasture al creiereului meu, in asteptarea a ceea ce era firesc sa vina: un semn de la tine.
TINE. TU.
dar tu...nimic.
nu pot dscrie dezamagirea mea....acum plang. :-(((
nu imi mai scrii, iubitule?
never never?
si daca imi cer iertare? in genunchi? te voi implora: iarta-ma. fa-mi orice, dar scrie !
fie si o injurataura de-a ta, numai sa fie scrisa de tine. te conjur....
balacareste-ma iubire, calca-ma in picioare, striveste-ma sub cupola personalitatii tale,

ucide-ma, dar scrie, prietenii mei sunt sideratzi: i-am dezamagit. noi.
tu si cu mine.
noi, iubitule.
pluralul acesta te implica cumva, iti spune ceva? nu se poate sa nu iti spuna....

pentru ca altfel vei fi banuit de a incerca sa lasi impresia ca ai cedat deoarece esti, ma

rog... te consideri "mai superior"-pentru tine am pus ghilimelele iubire, ceilalti vor sti

de ce. si nu e cazul, iubire, nu esti decat un lash odinar care a muscat la adapostul

anonimatului si acum tace sub acelasi adapost, sperand ca forumistii vor spuen despre el

ceea ce nu e cazul sa fie adevarat.
ce am spus eu mai sus, adica.

iti salut neuronul.

iubire...

PS:
ah...daca nu e clar ,ma refer la acest mesaj:

Postat de pe 09-14-2004 02:00 PM:

quote:
Originally posted by player1@home.ro

si oricum...la noi preludiul dureaza cel putin 4-5 ore... asa ca dupa asta... abtzine-te daca poti. Btw, in noaptea de revelion, am avut un fel de "cadou" pentru ea...cam vreo 13 ore de cadou.... :
IMHO

hai mai lasa-ma omule, ca sint mort dupa sex, dar dupa cel mult 3 ore pina si eu ma plictisesc. 13 ore???? bine, sa zicem 4-5 ore toate pozitiile, oral.... dar nu fara sa faci macar 2-3 pauze de macar o tigara. si totusi nu ai cum sa rezisti 13 ore. ziceai ca prima ta nevasta te-a parasit, dar daca esti in stare de ,,13 ore!!!!" nu te-ar fi parasit niciodata. doar nu vrei sa-mi spui ca esti robot!!!

@ carla: prezervativ??? nu stiu, la mine nu merge deloc, nu se poate compara cu ce simti fara. mai bine de 4 ori pe zi fara, decit o data mai lung si nu simti atita

Postat de pe 09-14-2004 07:42 PM:

hmmm.. nu am fost destul de clar... alea erau 13 ore de oral.... si vreo 10 minute dupa, de sex...
si cu pauza de tigara ...dar daca aduni pauzele alea, nu faci 60 de minute...
Si eu sunt mort dupa sex.... adica vreau sa zic "mort dupa ce fac sex".... oricum, prefer o bere neagra in loc de sex, anytime.... .

Postat de carla19eu@home.ro pe 09-14-2004 08:01 PM:

nu ai cum sa rezisti 13 ore. ziceai ca prima ta nevasta te-a parasit, dar daca esti in stare de ,,13 ore!!!!" nu te-ar fi parasit niciodata

de aia l-aparasit....13 ore...!?
Doamn Fereste

player, no ofense te rog, nu te supara ca am intrat pe teritoriu intim, da rasta cred eu sincer

carla

Postat de cucu2004@home.ro pe 09-15-2004 05:27 PM:

player1@home.ro sper ca nu ne prostesti?
Spune-ne adevarul.........Cat te tine?

Postat de pe 09-15-2004 09:13 PM:

quote:
Originally posted by cucu2004@home.ro
player1@home.ro sper ca nu ne prostesti?
Spune-ne adevarul.........Cat te tine?

Cucu te vrea, spune-i, nu-l dezamagi!

Postat de pe 09-16-2004 12:21 PM:

mah...ca sa va lamuresc...

sex normal, nu ma tine prea mult. pur si simplu am probleme si nu pot sa ma controlez si termin in zece minute.
Dar....DAR, chestia asta pot sa o compensez cu sex oral. La care ma pricep. Ce naighba in fond am mult mai multa experienta la cunilingus de cat la altele. Si nu, nu exageram si nici nu glumeam. Cu o tigare la 3-4 ore si cu o pauza de vreo ora, cu o bere si ceva mancare, pot sa o tzin 24 de ore incontinuu.
Deci, un preludiu "standard" inseamna 1 ora..timp in care imi place sa o tin in tensiune si sa nu o ating in zonele intime. Dupa care, urmeaza cel putin 3-4 ore de ...eh.... joaca cu limba si cu degetele. Sa va spun doar ca stiu foarte bine "ce butoane sa apas".... asa ca tot pachetul asta promotional contine de la 2 la mai multe orgasme de partea ei... dupa care, la sfarsit, urmeaza cele 10 minute de fortza, ca sa termin si eu... in care, ehm... ea nu prea simte mare lucru ...dar asta e situatia
Si dureaza 3-4 ore din lipsa de timp, nu de altceva.

Si, prima sotie m-a parasit pentru ca ea facea o distinctie clara intre sex si stimulare orala.... care nu o considera sex... si cum la capitolul acela eu eram deficitar...

Asa...alte intrebari ? zicetzi, raspund cu placere

Postat de pe 09-16-2004 01:52 PM:

quote:
Originally posted by player1@home.ro
mah...ca sa va lamuresc...

sex normal, nu ma tine prea mult. pur si simplu am probleme si nu pot sa ma controlez si termin in zece minute.

Nu trebuia sa ne lamuresti! Deja ai dezamagit toata partea feminina a forumului, care deja visa ca a gasit ciocanul pneumatic natural! :-)))

Postat de pe 09-16-2004 03:51 PM:

@ payer: dar dupa atitea ore de sex oral sper ca arzi macar cearceafurile pe care a stat tipa!!!!!!!!! inundatie!!!!!!!

Postat de pe 09-16-2004 05:54 PM:

nah, nu le ard, le inramez, si le pastrez ca tablouri
vrea cineva sa cumpere ? 20.000 de euro, ieftin

acum, ca sa revenim la un ton mai serios... inundatzie, pe bune... de fiecare data se da drumul la potop. Noroc ca nu pateaza . Si nu vreau sa va zic de cate ori m-am trezit cu gura plina... dar nu pot sa zic ca ma plang ... ba chiar dimpotriva .

Postat de aleodor@home.ro pe 09-17-2004 10:15 AM:

Cel mai mult m-a tinut vreo 3 sferturi de ora. de regula dureaza pe la 25-30 de minute. Fara preludiu - care este de la 5 minute la 3 ore - in functie de cat de "fierbinti" suntem

Dar am avut si "rateuri" de 5 minute... La care m-am revansat la numarul urmator!

Hmm, tehnici de "intarziere"... Io ma folosesc de respiratie... dar, nici asta nu tine de fiecare data - depinde de - iarasi - cat de "fierbinti"suntem...

J.P. Sartre

Postat de carla19eu@home.ro pe 09-18-2004 11:42 PM:

de respiratie ma folosesc eu: beau tzuica si ii suflu in nas, poate mai rezista un pic :-)

nu e personal ,au alunecat degetele pe tastangura :-)

te salut, ce mai faci aleodor ?
adica "sa va"?

Postat de pe 09-19-2004 12:53 AM:

argh ! faza cu tzuica ma da gata de fiecare data... mai ales ca eu nu beau chestii arzatoare... maximul baut de mine este O bere neagra.... niciodata altceva, niciodata mai mult...iar cand povesteam ca "m-am imbatat".....era de la doua beri negre... nu am baut mai mult de trei niciodat, si atunci m-am rastit la bocanci asa de grav ca nu am considerat necesar sa repet aventura. ...

Iar nevasta-mea bea de stinge... si cu cat mai alcoolic, cu atat mai bine... Deci iti dai seama ce mishto e sa ma loveasca cu o tzuik-breath. Imi piere cheful

(stiu ca ai zis-o la misto, dar ...brings back memories...)

Postat de aleodor@home.ro pe 09-20-2004 09:49 AM:

quote:
Originally posted by carla19eu@home.ro
de respiratie ma folosesc eu: beau tzuica si ii suflu in nas, poate mai rezista un pic :-)

nu e personal ,au alunecat degetele pe tastangura :-)

te salut, ce mai faci aleodor ?
adica "sa va"?

Lool, pai, te cred si eu, la un asemenea tratament are omul o... reorientare bursca a libidoului si e normal sa il tina mai mult!! Inca nu a incercat, dar ar fi o idee... asa de experiment explorator!

Sa va, mersi bocu! E toa?

J.P. Sartre

Postat de carla19eu@home.ro pe 09-20-2004 06:51 PM:

dupa cum vezi, fac tot posinilul ca sa ma "tina mai mult".
totul.

si distarctia de aici, bdway.

Postat de emanuelu@home.ro pe 09-26-2004 01:34 AM:

Ca sa raspund la topic ar fi 3 metode mai bunicele: Prezervativul ca scade senzatiile. O "****" inainte (prietenii stiu de ce). Respiratia (respiri normal, daca incepi sa gafai, ai si terminat, pe probate)-------------------------- Acum sa va zic una hazlie. Eau eu un prezervativ, la intimplare, shi ce sa vezi :era negru. Arata ca naiba. Nea bufnit risu, pe amindoi. Shi asta nu era nimic. Era cu "aroma". Mentolata mai exact. Si sa vezi chestie. Mi-a amortzit scula, sculata, Binentzeles c-o simtzeam si rece. Parca erau tzigari mentolate. Aproape o ora m-am dat de ceasul mortzii sa termin si eu si tot n-am reusit. Partenera da, cu brio shi nu unul. Se vede ca era mentolat numai in interior, afurisitul. Nenorocita marca. O luna n-am suportat nimic mentolat.Dupa aia guma, tzigari, da, dar prezervative da-stea nici acum, ca eu de fapt nu aveam probleme cu ejacularea. Il luasem ptr alt rol!

Postat de razor69@home.ro pe 10-05-2004 12:45 PM:

Re: Cum sa faci sa dureze mai mult "un numar"?

quote:

Am tot auzit de asa zise tehinici de a prelungi perioada pana la orgasm. Cine cunoaste ... please share with the group!

In primul rand evitarea erectiei "asistate" de muschii PC ( pubococcygeus ).
Accentuarea erectiei prin contractia acestora duce la hiperexcitabilitate a zonei (muschiul PC, prostata) si o ejaculare mai rapida.

In al doilea rand, incercarea de exercitare a unei presiuni in partea de jos a abdomenului (sub ombilic), va reduce "nevoia" de ejaculare.

In al treilea rand, contractia muschilor dintre anus si osul sacral (nu PC) va "arde" neurotransmitatorii si va "prosti" creierul ca inca nu e nevoie de ejaculare.Dar sunt f. greu de izolat, necesita exersare indelungata.

PS: nici una nu da rezultat dupa un "post sexual" prelungit

Hai noroc.

Postat de carla19eu@home.ro pe 10-09-2004 10:24 PM:

razor...m-ai rupt !
de unde stii toate astea?

cand eu ma gandeam la metode mai originale, de exemplu sa il intreb pe tip in toiul "luptei" daca e adevarat ca sida nu se ia decat daca bei dupa un tip, din aceeasi ceashca. si cand se panixheaza incord muschii aia de care zici tu acolo si e lface penis captivus si asta poate dura, pana la venirea ambulantei.
aporpos, mi-ai da tidee de un topic :-)

Postat de HealingTao@home.ro pe 10-10-2004 09:47 AM:

dupa parerea mea, razor a dat cel mai bun raspuns.
sunt bune, cred, metodele prin care te ajuti de oaresice factori externi (un prezervativ mai gros etc) dar cel mai bine este sa folosesti ceea ce deja ai

muschiul pubococcigian (situat intre coccis-varful de jos al coloanei vertebrale, si osul pubian) mai este numit si "the love muscle" muschiul iubirii
se zice ca antrenand acest muschi poti face dragoste un timp mai indelungat, si poti avea senzatii mai puternice
fetele, antrenand acest muschi pot invata sa controleze senzatiile care apar, si sa le amplifice. e unul din modurile prin care multe au scapat de anorgasmie

Poate va plictisesc

Postat de razor69@home.ro pe 10-14-2004 10:05 AM:

quote:
razor...m-ai rupt !
de unde stii toate astea?

cand eu ma gandeam la metode mai originale, de exemplu sa il intreb pe tip in toiul "luptei" daca e adevarat ca sida nu se ia decat daca bei dupa un tip, din aceeasi ceashca. si cand se panixheaza incord muschii aia de care zici tu acolo si e lface penis captivus si asta poate dura, pana la venirea ambulantei.
aporpos, mi-ai da tidee de un topic :-)

Sa-l intrebi asa ceva? Adaca sa scapi de el definitiv.

De unde stiu? De la un kinez "batran", Tao stuff .

Problema cu "muschii" aia de acolo e ca exersarea lor de catre barbat e o prostie (fata de cat e de benefica pentru femei), din cauza ca va duce la hiperexcitabilitatea prostatei si o ejaculare mai rapida. Posibil orgasme mai puternice dar si mai repede.
Asta din cauza ca nu se izoleaza contractia muschiului PC fata de muschii prostatei, cu rol important in ejaculare, asta avand ca efect producerea de DHT (dihidrotestosteron), marirea excitabilitatii (chiar si volumului, in timp) prostatei si, implicit , a unei ejaculari mult mai rapide decat daca "stai linistit"

Primele doua metode sunt sigure, le-am incercat si chiar dau rezultate. A treia nu reusesc, ca e greu de izolat muschiul PC de muschii/nervii prostatei, si tzajneshte jetu' prea repede .

Regula de baza:
prostata relaxata = partenera multumita

Daca un barbat are nevoie de contractia zonei aleia pentru a-si amplifica erectia (prin cresterea presiunii in cavitatile penale din cauza scurtarii lungimii totale a penisului - ligamente+muschi+tendon ), e probleme.

Daca-i sta insa poola 'n sus, la ora 1-2, e OK, nu va mai avea nevoie de contractii de-alea si va rezista mai mult.
Asta insa inseamna sa stea f. bine hormonal.

Sunt multe de spus pe tema asta.

Postat de razor69@home.ro pe 10-14-2004 10:44 AM:

quote:
Originally posted by HealingTao@home.ro
dupa parerea mea, razor a dat cel mai bun raspuns.
sunt bune, cred, metodele prin care te ajuti de oaresice factori externi (un prezervativ mai gros etc) dar cel mai bine este sa folosesti ceea ce deja ai

muschiul pubococcigian (situat intre coccis-varful de jos al coloanei vertebrale, si osul pubian) mai este numit si "the love muscle" muschiul iubirii
se zice ca antrenand acest muschi poti face dragoste un timp mai indelungat, si poti avea senzatii mai puternice
fetele, antrenand acest muschi pot invata sa controleze senzatiile care apar, si sa le amplifice. e unul din modurile prin care multe au scapat de anorgasmie

Poate va plictisesc

Antrenarea acelui muschi de catre barbati are efectul invers, in coditiile in care izolarea contractiei muschiului PC fata de prostata nu exista. Rezultatul: excitarea acesteia si o ejaculare prematura.

Cauze:
-producere de DHT prin procesarea testosteronului + enzima 5 alpha reductase in urma contractiilor repetate (la fel ca si in muschi printr-un antrenament de forta).
-marirea in timp a numarului de receptori DHT in celulele prostatei, ducand la o excibilitate marita si la crestere in timp a volumului
-producerea unui reflex nervos de producere a Prostagladin E-2, cu rol in contractiile orgasmice al prostatei.

Singura modalitate in care contractiile muschiului pubococcygeus poate ajuta este in cazul in care nu se face cu efect asupra prostatei.
Asta se poate verifica incercand contractiile in timpul unei erectii "de ora 3" (nu maxima). Daca contractiile nu sunt "orientate" de la anus spre coloana si rezulta o intarire a erectiei si "scaderea orei", sunt inutile, chiar au efect invers.

http://www.herballove.com/article.asp?art=433

O alta metoda este orientarea penisului la un unghi de atac in sus in timpul actului sexual. Asta are ca rezultat excitarea mai redusa pe zonele "declansatoare" (marginile glandului si partea inferioara), plus un orgasm mai rapid al partenerei prin presiunea marita asupra zonei sensibile numita punctul "G"

Postat de HealingTao@home.ro pe 10-17-2004 01:24 PM:

razor, imi pari cumva cunoscut, daca te cheama si el zorab

este foarte interesant ceea ce spui, dar in legatura cu problemele legate de hiperexcitabilitatea prostatei datorita folosirii muschiului PC - ce sa iti spun.... experienta mea (care este si exista ) mi-a dovedit ca acele exercitii Kegel, cum se mai numesc, sunt bune, si valabile, atat in cazul barbatilor cat si in cazul femeilor

nu vorbesc din carti, ci le-am trait pe bune, cu o durata de minim 2 ore un act, plus abilitatea de a vehicula oriunde in corp placerea sexuala, si de a o face sa fuzioneze cu dragostea - sentiment - care exista intre iubiti - este superb, si inca mai sunt multe de descoperit

practic, nu te contrazic, numai ca experienta mea spune cu totul altceva. imi place ca te documentezi, spune-mi mai multe despre cum practici tu...

Postat de magnum027@go.ro pe 10-17-2004 09:55 PM:

Nu-i mai simplu sa te faci ca ti-ai scapat tigara? :|

Postat de EXOTICA69@home.ro pe 11-08-2004 06:38 PM:

pai prea multa experienta nu am dar din cate am auzit daca bei o sticla de vin alb...te tine mai mult ...cred! vezi si tu ,bafta

Postat de adi911@go.ro pe 11-09-2004 05:55 AM:

razor69 stie cat e ceasu!

so, noheart, ai un link acolo, si mai cauta si tu cu google dupa cuvintele astea: PC and Kegel, Jelq.
Documenteaza-te, si fa exercitiile alea, cel putin o data pe zi. Dupa aprox o saptamana, ai sa vezi cu ochii tai cum se imbunatateste performanta ta, si, dupa ceva mai mult timp, chiar si dimensiunile.
Spun asta din experienta proprie.

Postat de qwerty2005@home.ro pe 11-09-2004 01:07 PM:

Stii ... ca tot zice lumea prezervativu' in sus si in jos ... sunt unele de la Durex ... ceva cu performance sau in genul asta ... contine un fel de "anestezic" ... poate vrei sa il incerci!

Postat de pe 11-10-2004 05:49 PM:

mda

re 2 all, ca s ate tina mai mult pot spune ca o sticla de vin bauta, in sensu sa nu te imbetzi dar sa fii putin ametit merge f bine si daca fata e rea buna si prea frumoasa si`ti vine prea repede in timp ce o faci gandeste`te la altceva, numai la ea nu .. gandeste`te la una urata, si ar mai fi o solutie, cand simti ca`ti vine te poti ciupi de varful penisului ca sa scapi de senzatie..

Postat de RazvanMax@home.ro pe 11-11-2004 10:13 AM:

Re: mda

quote:
Originally posted by Bcosty@home.ro
daca fata e rea buna si prea frumoasa si`ti vine prea repede in timp ce o faci gandeste`te la altceva, numai la ea nu .. gandeste`te la una urata, si D

si atunci de ce draq ma mai culc cu ea? ca sa ma gandesc la alta si sa ina ore in sir? pai scuza-ma dar asta mi se pare orice numai sex cu fata aia nu...

Postat de romanticsexshop@home.ro pe 11-13-2004 01:08 AM:

Citeva metode superbe

Ceea sa va descriem aici sint citeva metode cumoscute de www.sexshop-romantic.ro si care au priza 100 %
-Ca sa dureze mai mult un act sexual, nu vorbesc despre cei care folosesc metodele yoga, kama sutra, tantra etc, si care studiind au ajuns sa progreseze si sa realizeze aceste Numere de lunga durata, ci de cei care sint incepatori.Nu exista o ordine anume si fiecare poate sa culeaga si sa respecte ceea ce doreste sau ceea ce crede ca e mai convenabil si mai usor de practicat.
-Pompa de erectie si marire Penis-este un tub care absoarbe aerul incet si umfla penisul care este in stare flasca cu singe atingind erectia.Odata la maximum se aplica un inel de pompa care retine singele in penis.Timp de 20 minute de citeva ori pe saptamina, incercati sa ridicati penisul in sus, sa incercati sa-l rotiti, desigur macar sa incercati, avind inelul pe penis, si sa umflati penisul incepind de la baza catre virf, adica sa incercati sa impingeti singele catre virful sau.Veti simti ca anusul se contracta, ca vena de sub penis este groasa, ca aveti o erectie super tare , si in citeva saptamini veti avea un penis super !Aceste exercitii va ajuta sa ejaculati mai greu, sa aerisiti canalele de singe, lasind sa circule o mai mare cantitate de singe, astfel ca la fiecare erectie tesutul cavernos al penisului si toate canalele au nevoie de o mai mare cantitate de singe, ceea ce creaza o marire a penisului dvs, o ingrosare si o erectie de beton.Veti reusi sa intirziati ejacularea, iar partenera sa obtina orgasme .
-Afrodisiac Chinese brush Classic, acesta se aplica sub penis, are deja 30 de ani pe piata mondiala si este cel mai bun stimulator care intirzie jacularea citeva ore.Ca ejaculezi repede sau nu, acest afrodisiac se manifesta la fel pt toti barbatii, el intirzie ejacularea citeva ore, reusind sa aveti maratoane sexuale, iar partenera sa obtina orgasme multiple.
-Alte produse de acest gen sint pilulele vig rx, magna si vigorex.
-Pentru femei exista o pompa speciala pentru vulva si clitoris care iriga canalele de singe ale clitorisului , il mareste, si astfel femeia care nu are placere sexual , acum poate fi stimulata mai repede dupa citeva sedinte cu aceasta pompa.
-Uleiul de masaj, un alt stimulator care ajuta si prepara ambii parteneri pentru sex.
www.sexshop-romantic.ro

Postat de RazvanMax@home.ro pe 11-14-2004 02:00 AM:

romantic...am o idee mai buna...ce ar fi daca mi-as cumpara un vibrator si i-as trage-o unei fete cu ala? ca si asa metodele tale sunt atat de artificiale incat...ar fi cam acelasi lucru...sau o idee mai buna...ca sa dureze cel mai mult un numar...mai bine se culca unul care tine mai mult de la natura cu fata...

nu e mai bine sa accepte lumea ideea ca fiecare este asa cum e? am si eu o intrebare...de ce toata lumea vrea sa aiba putza mai mare? eu sincer as inventa o metoda sa le maresc intelectul prostilor...

poate asa as fi si eu mai destept

Postat de emanuelu@home.ro pe 11-14-2004 01:35 PM:

Razvane, dar sa inventat demult, o metoda ptr marirea intelectului prostilor!!! Doar ca nu da rezultate chiar la ... toti!

Pun si eu o intrebare "prosteasca"! De ce trebuie sa tina cat mai mult un numar???? Chiar e necesar, intradevar? Ca daca trebuie intradevar ptr cineva, atunci banuiesc ca a gasit deja si rezolvarea! Ca doar nevoia te .. invata! Rapid!

Postat de lupdestepa@go.ro pe 11-18-2004 07:37 PM:

Si mai am si eu una in completare: de ce trebuie UN NUMAR sa dureze mai mult???

Asa ca cea mai buna metoda de a face un numar sa dureze mai mult e aceea de a nu te limita doar la un numar.

Asta doar daca nu cumva cineva se antreneaza pentru Olimpiada.

Postat de Dalilla@home.ro pe 11-18-2004 08:20 PM:

Trebuie sa va dau dreptate. Nici eu nu inteleg de ce toti baietii am impresia ca "un numar" trebuie sa dureze cat mai mult...Ok...nu sunt de-acord nici cu 5 minute...dar nici cu cine shtie cat timp. Daca se termina primul "numar", se poate relua "activitatea"...asa ca nu vad care-i problema aici....

Postat de RazvanMax@home.ro pe 11-24-2004 11:14 PM:

raspuns la intrebarea "de ce?" poate sa fie chiar mai simplu decat se crede...femeia se satura mai greu (asta spus ocolind explicatiile biologice)...totusi...nu poti sa faci sa tina un act sexual cat "o lăbutză"

Postat de HealingTao@home.ro pe 11-25-2004 11:26 AM:

mai greu sau deloc... iar in timp, poate fi "convinsa" ca atat cat poate "barbatul" - ma refer la timpul pentru un act - este normal, ce trece peste, e anormal

Postat de razor69@home.ro pe 11-30-2004 10:13 AM:

quote:
Originally posted by Dalilla@home.ro
Trebuie sa va dau dreptate. Nici eu nu inteleg de ce toti baietii am impresia ca "un numar" trebuie sa dureze cat mai mult...Ok...nu sunt de-acord nici cu 5 minute...dar nici cu cine shtie cat timp. Daca se termina primul "numar", se poate relua "activitatea"...asa ca nu vad care-i problema aici....

Esti subectiva (sic!)
Da' mai sunt si femei care se "incalzesc" mai greu, la care le plac preludii lungi si savuroase .

Sa-l vad eu pe ala , excitat si cu "presiune pe instalatie" de numa' numa' , dupa juma' de ora de preludiu si o saptamana "post", cum mai poate sa reziste "peste 5 minute"

Sau mai gandeste-te ca "sa dureze mai mult" poate insemna "sa nu se termine prea repede"

Si reluarea activitatii poate fi o alternativa neinteresanta daca recuperarea dureaza prea mult (nu toata lumea are 20 de ani sa reia in 10 minute)

Postat de Dalilla@home.ro pe 11-30-2004 01:15 PM:

quote:
Originally posted by razor69@home.ro
Esti subectiva (sic!)
Da' mai sunt si femei care se "incalzesc" mai greu, la care le plac preludii lungi si savuroase .

Sa-l vad eu pe ala , excitat si cu "presiune pe instalatie" de numa' numa' , dupa juma' de ora de preludiu si o saptamana "post", cum mai poate sa reziste "peste 5 minute"

Sau mai gandeste-te ca "sa dureze mai mult" poate insemna "sa nu se termine prea repede"

Si reluarea activitatii poate fi o alternativa neinteresanta daca recuperarea dureaza prea mult (nu toata lumea are 20 de ani sa reia in 10 minute)

Nu, nu se poate spune ca am fost subiectiva.
Da, exista si femei care se incalzesc mai greu, dar nu toate, asa cum se crede de fapt.
Sa dureze mai mult stiu ca poate insemna sa nu se termine prea repede. Nu am negat asta.
Majoritatea celor de pe forum au in jur de 20 de ani....asa ca nu ma refeream la exceptiile de 40 de ani
Perioada de "recuperarea" difera foarte mult de la persoana la persoana.

Postat de hristaro@home.ro pe 11-30-2004 09:10 PM:

Heh.. mi-ai luat-o inainte...
Iote un exemplu .... daca stii cum.. ma excit foarte repede si la fel pot sa am si orgasm.. dar depinde de partenerul meu... la cat de mult mi-l doresc.. ca daca e doar ceva trecator... o aventura... o iau ca atare si nu-mi pasa de celalalt.. fac in asa fel incat sa ma simt eu bine....

Repet ce-am mai zis pe un alt subiect... prima data e de inteles ca un barbat sa termine repede... dar se poate si a doua oara si a treia... si tot asa...

Postat de Dalilla@home.ro pe 12-01-2004 12:09 PM:

quote:
Originally posted by HRISTARO@home.ro
Repet ce-am mai zis pe un alt subiect... prima data e de inteles ca un barbat sa termine repede... dar se poate si a doua oara si a treia... si tot asa...

Acest "si tot asa..." mie nu-mi mai convine...se accepta faptul ca la inceput e...mai greu...pardon..."vine" mai repede. Dar ca terminarea rapida sa devina un obicei...ei bine asta nu-mi place, chiar daca se mai poate continua, pentru ca e iritant sa te tot opresti din 5 in 5 minute(sau ma rog, n-am eu rabdare... )

Postat de hristaro@home.ro pe 12-01-2004 01:38 PM:

quote:
Acest "si tot asa..." mie nu-mi mai convine...se accepta faptul ca la inceput e...mai greu...pardon..."vine" mai repede. Dar ca terminarea rapida sa devina un obicei...ei bine asta nu-mi place, chiar daca se mai poate continua, pentru ca e iritant sa te tot opresti din 5 in 5 minute(sau ma rog, n-am eu rabdare... )

LOL, dar nu ma refeream la asta...
Prima oara.. hai 5 minute... pt ca deh.. e nerabdator
Dar n-am spus ca urmatoarelor vor fi tot de 5 minute pentru ca ar fi chiar prea stresant... de acord cu tine...
Eu ma gandeam din punctul meu de vedere... sau ma rog.. al lui (al meu ) care nu ma lasa sa dorm noaptea

Postat de Dalilla@home.ro pe 12-01-2004 01:51 PM:

quote:
LOL, dar nu ma refeream la asta...
Prima oara.. hai 5 minute... pt ca deh.. e nerabdator
Dar n-am spus ca urmatoarelor vor fi tot de 5 minute pentru ca ar fi chiar prea stresant... de acord cu tine...
Eu ma gandeam din punctul meu de vedere... sau ma rog.. al lui (al meu ) care nu ma lasa sa dorm noaptea

Dap....sunt de-acord...(aici exista 2 "tipuri" de "inceput"....la care, cum se referea, vedem noi altadata

Stii ce fel de persoane ma amuza cel mai mult? Cele care se (si) lauda ca rezista 2-3-4 ore ....dar in ACELASI ritm....nu stiu daca plictisitor e cuvantul potrivit....

Postat de Dalilla@home.ro pe 12-01-2004 01:54 PM:

-eroare-
(nu pot sa sterg postul asta si ma enerveaza!!!)

Postat de hristaro@home.ro pe 12-01-2004 08:35 PM:

quote:
Stii ce fel de persoane ma amuza cel mai mult? Cele care se (si) lauda ca rezista 2-3-4 ore ....dar in ACELASI ritm....nu stiu daca plictisitor e cuvantul potrivit....

Da' care-i cel ce zice ca poate continua in acelasi ritm? Aiurea... ca doar nu esti super man sa nu obosesti...

Postat de RazvanMax@home.ro pe 12-01-2004 08:53 PM:

quote:
Da' care-i cel ce zice ca poate continua in acelasi ritm? Aiurea... ca doar nu esti super man sa nu obosesti...

si daca ritmul este cel al unui ceas antic cu cuculet? adica...tic...tac...tic...tac...tic...tac...etc.

cel putin poti sa iti dai seama cat a tinut numarand secundele intre tic si tac...astfel iti faci un ceas sexual dupa el...

Postat de Dalilla@home.ro pe 12-01-2004 09:10 PM:

quote:

Un fost amic de-al meu....spune "eu stiu mai bine", "tu ai invatat de la pustii aia...." and so on....
Anyway...e groaznic...A NU SE INCERCA ACASA!!!

Postat de NoHeart@go.ro pe 12-02-2004 05:05 PM:

Deap ... Pareri si pareri. Intrebarea poate fi luata si mot-a-mod (sau cum se scrie) dar se poate si interpreta ca si "cum sa faci ca un numar sa nu dureze asa putin?"
Eram si eu curios ca am tot auzit din stanga si din dreapta despre asta.
Un singur lucru vreau sa zic. Ziceati ca na ... daca primul numar e un fiasco mai sunt altele. Vreau sa zic ca totusi adesea cand primul numar se termina prea repede nu exista o a doua sansa. Evident cand e vorba de un cuplu cu ceva vechime in pat nu se pun astfel de probleme dar cand e vorba de o "faza de moment" pe la o paranghelie sau ceva de genu daca ai dat`o in bara nu numai ca nu o satisfaci pe tipa dar are urmari pe termen lung
Cred ca e o parere care o imparatasesc cam toti baietii

Postat de hristaro@home.ro pe 12-02-2004 07:49 PM:

quote:
Originally posted by RazvanMax@home.ro
si daca ritmul este cel al unui ceas antic cu cuculet? adica...tic...tac...tic...tac...tic...tac...etc.
cel putin poti sa iti dai seama cat a tinut numarand secundele intre tic si tac...astfel iti faci un ceas sexual dupa el...

Mda.. la urmatorul gong va fi ora...

Postat de charly@go.ro pe 12-07-2004 03:48 PM:

Question

Un lucru e clar: acest "player2" isi aminteste visurile cind se trezeste! Haida'de! bisht! 13 ore! Hmm

Postat de medmed@home.ro pe 12-16-2004 10:40 AM:

stiu eu pe cineva(cu totii avem cate un prieten de dat exemplu) care a folosit un joc erotic pt a-si prelungi ejacularea: a inceput sa vorbeasca cu partenera despre orice .... a mers

Postat de pe 12-16-2004 07:31 PM:

quote:
a inceput sa vorbeasca cu partenera despre orice .... a mers

Foarte interesant. Or fi vorbit si despre mersul trenurilor?

Postat de emanuelu@home.ro pe 12-17-2004 11:27 PM:

Daa, nu-i mai usor sa faci ceasul, sa "mearga" mai .... repede!!! Si crestea intr-o zi, cat alele, ... intr-un an! Unde am mai auzit eu asta????

Postat de eugen-rc@home.ro pe 12-30-2004 03:14 PM:

Un preludiu bine facut reduce la minim importanta duratei penetrari.
Daca la asta se adauga folosirea pozitiei in care domnisoara sta deasupra in prima faza a penetrari , succesul este in mare masura garantat mai ales daca stie cum sa valorifice aceasta pozitie .
Aceasta este valabil in cazul unor parteneri intre care exista un minim de afinitati.

Altfel este ca in bancul cu prostituata, nimfomana si blonda care faceau sex (separat una de cealalta si cu parteneri diferiti).
Prostituata spune: Mai ai mult
Nimfomana spune: Doar atit
Blonda spune: Cred ca o sa vopsesc tavanul in bej.

Si asi mai adauga ceva. Sexul ca si mincarea are nevoie de mirodenii. Cea mai importanta mirodenie pentru sex este dragostea. Atunci cind ea exista pentru sex nu mai conteaza cit dureaza, cit de mare,mica,lunga,groasa,strimta,umeda etc .
Aceste sunt lucruri importante cind faci sex doar de placere.
Cind faci sex din dragoste cel putin spiritual trebuie sa fie bine pentru amindoi.
Cind unul din parteneri nu mai simte asa deja lucrurile incep sa scirtiie iar dragostea e pe duca.

Cum bine spunea Marin Preda : Daca dragoste nu e nimic nu e.

Sexul este minunat daca e facut cu dragoste sau cu cap.

Atentie baieti nu ma refeream la cel de jos.
Femeile sunt mai norocoase din punctul asta de vedere fiindca au un singur cap si au scapat de dilema de a alege pe care sa-l foloseasca.

See you later aligator!
ALL !

Postat de eugen-rc@home.ro pe 01-06-2005 09:29 AM:

Vedeti mai baieti ca nu e important sa dureze mai mult .

Nu mai intereseaza pe nimeni acest subiect.

Problemele au fost rezolvate in aceasta privinta asa ca :
HIP, HIP, URA !

Postat de Micacurioasa@go.ro pe 01-21-2005 06:44 AM:

Question Interesant dar...

Mai oameni buni, voi n'aveti servici?

Postat de mariustipa@home.ro pe 01-21-2005 09:05 AM:

<<Mai oameni buni, voi n'aveti servici?>>

mai micacurioasa, tu nu ai sex?

Postat de Micacurioasa@go.ro pe 01-21-2005 10:07 PM:

mersi

Uite ce patesc daca ma bag unde nu-mi fierbe oala. Oricum, daca calc intr-un rahat nu-i de vina rahatu'. Trebuie sa ma sterg si sa trec mai departe. La buna vedere.

Postat de pe 01-22-2005 12:00 AM:

Re: mersi

quote:
Originally posted by Micacurioasa@go.ro
Uite ce patesc daca ma bag unde nu-mi fierbe oala. Oricum, daca calc intr-un rahat nu-i de vina rahatu'. Trebuie sa ma sterg si sa trec mai departe. La buna vedere.

Excelenta comparatia!

Postat de Micacurioasa@go.ro pe 01-22-2005 07:14 AM:

Scuze

Am fost rea

Postat de mariustipa@home.ro pe 01-22-2005 07:11 PM:

nu ,ai fost naturala.
garrone e de rahat, ca de obicei. tampit incorogibil, fara argumente, care sare ca un copil retardat sa pupe in dos pe oricine ma ataca, pentru simplul motiv ca i-a tras-o carla de nu se vede.
cam asta e micuta curioasa, daca tot esti noua p'aci

Postat de carla19eu@home.ro pe 01-22-2005 07:47 PM:

rahatzel....exemplel

micuta curioasa, nu iti face probleme, ai extras exemple din lumea inconjuratoare tie, din lucrurile familiare, e firesc.

marius, ma bucur ca am nimerit imediat dupa tine, iar o sa sara in sus nenea fara creier ca umbli dupa mine :-)))

Postat de Micacurioasa@go.ro pe 01-25-2005 03:09 PM:

Re: gumitza

quote:
prezervativul....
contactul nu se mai face direct, asa ca excitatia e mai mica. asta daca il suporti....plus ca strange putin baza penisului ceea ce starnguleaza si blocheaza oarecul irigarea muschilor cu sange, intr-un cuvant ramane sculata, daca s-a sculat , fireste
ca sa nu mai zici ca raspund nashpa

Incearca cu o femeie.

Postat de kadio-rem@home.ro pe 02-05-2005 08:03 AM:

Wink

Simplu sari direct la nr.4...5...sau cit vrei tu

Postat de numai1a@go.ro pe 02-05-2005 10:50 AM:

quote:
Originally posted by medmed@home.ro
stiu eu pe cineva(cu totii avem cate un prieten de dat exemplu) care a folosit un joc erotic pt a-si prelungi ejacularea: a inceput sa vorbeasca cu partenera despre orice .... a mers

Despre factura la intretinere... Ti se mai lasa

Postat de Allondra@home.ro pe 03-02-2005 09:12 PM:

interesante pareri dar cred ca va agitati prea mult
parerea mea e ca daca vrei sa il tina mai mult treci la treaba tu ca e de datoria ta
si cea mai buna chestie inventata vreodata e sexul oral incepe cu asta si nu vei da gres

Postat de Dalilla@home.ro pe 03-03-2005 07:43 AM:

quote:
Originally posted by Allondra@home.ro
interesante pareri dar cred ca va agitati prea mult
parerea mea e ca daca vrei sa il tina mai mult treci la treaba tu ca e de datoria ta
si cea mai buna chestie inventata vreodata e sexul oral incepe cu asta si nu vei da gres

"E de datoria ta"???????????? Asta a devenit totul?? O datorie??? LOOOOOL

Tu nu ai luat in calcul un singur lucru...sunt multi care....daca au parte de sex oral...in maxim 2 minute termina....asa ca ceea ce spui tu nu se aplica majoritatii.

Postat de hristaro@home.ro pe 03-03-2005 09:29 PM:

quote:
Originally posted by eugen-rc@home.ro

Femeile sunt mai norocoase din punctul asta de vedere fiindca au un singur cap si au scapat de dilema de a alege pe care sa-l foloseasca.

See you later aligator!
ALL !

Crezi? eu cred ca au probleme mai mari tocmai din cauza asta

Postat de hristaro@home.ro pe 03-03-2005 09:34 PM:

quote:
"E de datoria ta"???????????? Asta a devenit totul?? O datorie??? LOOOOOL

Tu nu ai luat in calcul un singur lucru...sunt multi care....daca au parte de sex oral...in maxim 2 minute termina....asa ca ceea ce spui tu nu se aplica majoritatii.

Hehe ... nu chiar doua minute.. e ok sexul oral de inceput.. piperat asa putin si cu atingeri.. si sarutari pe tot trupul.. si... si... dar las ca nu mai continui

Postat de nationclub@go.ro pe 03-03-2005 10:48 PM:

Interesant!
unu` care face sex oral 13` ore... omule` cred ca ai nijte` muschi pe fatza` de`ti cad spre gat ha!? Nu te doare gura?... nu itzy` amorteste?... carceluri ceva?

On Topic: Cred ca pentru a nu ejacula` rpd` trebuie un control psihic deosebit... uni am vazut ca spun ca e din cauza preludiului... ma la mine dak` dureaza mai mult de 20-30 de minute preludiul pot sa dau 7 ore dupaia ca`i fix` p**a ...dau degeaba....
... perfect pentru mine: 10 min preludiu, 20 oral ... apoi o ejaculare si cat rezista don`soara dupaia... de obicei ejaculez o singura data... o a-2-a ejaculare cred ca de 1 singura data am avut-o in viatza... si o data cu o fetitza` care ma facut ca la gara mi-am dat drumul de vre-o 4 ori... a fost beeton... atunci cred ca a fost si cea` mai lunga partida din viatza mea... 4-5 ore...fara sa ieshim din camera.... defapt am vrut sa spun fara sa ne ridicam din pat dar relatia nu a avut loc doar in pat...dar si acum imi aduk` aminte de portia de cartofi prajiti si berea de dupa...
PREZERVATIVUL !!! la naiba... mai bine nu mai fak` sex`... penal... mai ales dak` ai o fetitza` frumoasa cu tine cred ca esti cel mai prost om de pe pamant sa o faci cu prezervativ....

P.S. La naiba cu preludiul si cu prezervativele, incepe sa mi se faca rau dupa exemplul d-lui cu 13 ore ... cred ca nu voi mai practica sexul` oral` de acum !
EJACULAREA VINE CAND VREA EA,CRED CA MAI MULT DE 5% DIN OAMENI NU ISI POT CONTROLA EJACULAREA... RESPECTIV ORGASMUL...PAREREA MEA!

Postat de Micacurioasa@go.ro pe 03-04-2005 07:28 AM:

quote:
Originally posted by nationclub@go.ro
EJACULAREA VINE CAND VREA EA,CRED CA MAI MULT DE 5% DIN OAMENI NU ISI POT CONTROLA EJACULAREA... RESPECTIV ORGASMUL...PAREREA MEA!

Cifra nu e 5%...e 95%.

Postat de Dalilla@home.ro pe 03-04-2005 07:44 AM:

quote:
Originally posted by nationclub@go.ro

PREZERVATIVUL !!! la naiba... mai bine nu mai fak` sex`... penal... mai ales dak` ai o fetitza` frumoasa cu tine cred ca esti cel mai prost om de pe pamant sa o faci cu prezervativ....

Prezervativul...la naiba cu el?! Sa inteleg ca-ti doresti copii...ca altfel nu-mi explic....

Esti prost daca nu te protejezi...nici tu nici ea...

Asta se numeste PROSTIE!!!!!!

Postat de Micacurioasa@go.ro pe 03-04-2005 08:10 AM:

quote:
Prezervativul...la naiba cu el?! Sa inteleg ca-ti doresti copii...ca altfel nu-mi explic....
Esti prost daca nu te protejezi...nici tu nici ea...
Asta se numeste PROSTIE!!!!!!

Se numeste "prost" nu "prostie".

Postat de Dalilla@home.ro pe 03-04-2005 08:22 AM:

quote:
Originally posted by Micacurioasa@go.ro
Se numeste "prost" nu "prostie".

"Prostie" ideea ca face asta.
"Prost"....el....

Postat de Allondra@home.ro pe 03-04-2005 11:30 PM:

daca stii ce s afaci te asigur eu ac nu dureaza 2 minute

Postat de Dalilla@home.ro pe 03-05-2005 06:18 PM:

quote:
daca stii ce s afaci te asigur eu ac nu dureaza 2 minute

Da...si daca nu e in stare sa reziste decat 2 minute, ORICE fel de "tratament" i-ai aplica....nu e destul de bun din punctul meu de vedere.

Postat de eugen-rc@home.ro pe 03-05-2005 07:43 PM:

quote:
daca stii ce sa faci te asigur eu ca nu dureaza 2 minute

Nu fi egoista si daruieste secretele reusitei "primului numar" tuturor .
Daca iese bine mergem la , facem cinste .

Postat de Allondra@home.ro pe 03-20-2005 01:43 PM:

quote:
Da...si daca nu e in stare sa reziste decat 2 minute, ORICE fel de "tratament" i-ai aplica....nu e destul de bun din punctul meu de vedere.

daca ai dat peste barbati pe care ii tine doar 2 minute atunci te compatimesc, dar lasand asta deoparte ,pt ca nu ma intereseaza viata ta sexuala,iti spun ca sunt destule metode prin care il poti face pe el sa il tina mai mult si sa aiba un orgasm prelungit
incearca sa mananci o bomboana de menta inainte sa-i faci o felatie
sau foloseste 2 vase intr-unul sa ai gheata si in celalat ceva fierbinte ,bea cand din una cand din cealalta,alterneaza-le mereu si spune-mi si mie rezultatul
sau si mai simplu in timp ce ii faci sex oral si simti ca el e in punctul maxim, incetineste tot ce faceai ,apoi o iei de la capat si tot asa de cate ori vrei sau de cate ori te tine ,si vei vedea rezultatul
SPOR LA TREABA

Postat de pe 03-20-2005 03:00 PM:

quote:
Originally posted by medmed@home.ro

"Draga mea, balonul este centrat in careu, Mel Gibson trage 3 focuri de arma, Basescu mai pune niste ciment in parcuri, tantarul afonel e tot afonel - a, despre orice ? - nu se instaleaza programul asta, friptura e adusa de o osptarita buuunaa, aah, ce buna, na, fir-ai dracu' de ospatarita, ca de buna ce e am ejaculat si nu mi-a iesit orice-ul"

Postat de hristaro@home.ro pe 03-20-2005 03:19 PM:

quote:
sau si mai simplu in timp ce ii faci sex oral si simti ca el e in punctul maxim, incetineste tot ce faceai ,apoi o iei de la capat si tot asa de cate ori vrei sau de cate ori te tine ,si vei vedea rezultatul

Aici trebuie sa-ti dau dreptate.. sa te joci cu el.. sau el cu tine.. e mult mai intensa senzatia..

Postat de numai1a@go.ro pe 03-23-2005 01:08 AM:

quote:
eu unu de obicei practic numa "dus"
de exemplu
ii zic ca o duc de la cluj la bucuresti
dar cand ajung la pitesti ma dau jos si o las numa pe ea sa ce duca

cateodata cobor si in apahida ...

nu-i nimic grav ca te dai tu jos inaintea ei
e mai grav daca nu ajunge ea la destinatie

sa stii ca potenta unui barbat adevarat nu sta in marimea penisului, sau in grosimea lui, sau in durata actului sexual sau in frecventa actelor sexuale. secretul este ca el sa stie sa-i provoace orgasm. asta este ceea ce cersesc femeile in pat, iar cele care nu spun ca este asa, nu recunosc.

nu e cazul sa te intrebi cum sa faci sa dureze un numar, ci cum s-o faci sa-si mai doreasca unul

Postat de eugen-rc@home.ro pe 03-23-2005 06:24 AM:

Se spune ca o femeie care a avut mai multi parteneri pina la 30 de ani stie cum sa obtina orgasmul indiferent de partener (marime , durata) .
Explicatia ar fi ca a invatat ce-i produce cea mai mare placere si are grija sa obtina acest lucru .
Pentru ca viata sexuala incepe pe la 20 plus/minus 4 ani lipsa de experienta isi spune cuvintul .
Baieti nu au probleme prea mari in a se simti bine iar multe fete se multumesc cu satisfactia ca el se simte bine si e fericit.
Asta pina reusesc sa afle ca se poate si mai mult .
Aici e aici . Sensibilitatea prea mare specifica inceputurilor vietii sexuale ii impiedica pe destul de multi baieti sa depaseasca ca durata cele 2 min de penetrare .
Caldura si vibratia pe cale le degaja organul sexual feminin cind incepe sa urce catre palierul orgasmic sunt de un infinit de ori mai excitante decit orice alta metoda de obtinere a ejacularii la barbati.
In acest moment femeia trebuie sa ia hatzurile in miini sa struneasca armasarul . E al naibi de greu sa o lasi mai incet cind incepi sa te simti din ce in ce mai bine dar din fericire la femei panta catre orgasm este lina si palierul orgasmic de lunga durata comparativ cu un barbat asa ca nu pierde prea mult din placere , oricum mult mai putin decit daca e lasata la jumatatea drumului .

Ca sa obtii orgasmul ca femeie trebuie sa sti bine ce este el .
Daca nu sti ce cauti , cauti degeaba.

Postat de CipDeath@home.ro pe 03-23-2005 01:25 PM:

Mai oameni buni da voi va plangeti atata ca dureaza putin sau mult sau mai stiu eu ce ... Dar pe ele le intreaba cineva daca vor 25 cm in chiloti si 3 ore in pat ... Ce pushca mea ca doar nu-s animale. Frate, tu ala cu postu original, chestia e s-o satisfaci cu ceva, nu conteaza daca folosesti degetul, limba, p**a sau mai stiu eu ce alt vibrator... Daca ai satisfacut-o o data idiferent cu ce poti sa termini tu linistit in 5 secunde ca nu mai baga de seama(asta daca nu ai in pat o actrita de filme porno, o nimfomana sau mai stiu eu ce nesatula; scuze fetelor de pe forum )...
Asa ca lasati-o moarta cu fazele astea cu Kama Sutra sau muschii pubococcigieni sau alte abureli... doar satisfaceti-o si gata, prea multa vorbareala strica si dauneaza grav sanatatii("Directiva Consiliului Europei ...")!

PS:In timp, daca eviti sa te autosatisfaci(sa te masturbezi adica), oraganismul tau incepe sa se obisnuiasca cu actul sexual de durata mai mare(asta daca tu continui sa faci practica intre timp) si o sa vezi ca nu-ti trebuie nici un ajutor decat un pic de autocontrol mental si nu uita de respiratie...

Postat de pe 03-23-2005 04:17 PM:

quote:
Originally posted by CipDeath@home.ro
PS:In timp, daca eviti sa te autosatisfaci(sa te masturbezi adica), oraganismul tau incepe sa se obisnuiasca cu actul sexual de durata mai mare

Exista pareri care spun exact invers.

Postat de CipDeath@home.ro pe 03-24-2005 11:36 AM:

quote:
Originally posted by garrone@home.ro
Exista pareri care spun exact invers.

Garrone, chestia e ca eu nu spun ce-am auzit de la altii ci spun ce am incercat pe propria-mi piele. Apoi am vorbit cu altii si ne-am comparat experientele(bune sau rele) si am ajuns la acea concluzie.

Postat de Allondra@home.ro pe 03-24-2005 01:51 PM:

quote:
Originally posted by CipDeath@home.ro
Garrone, chestia e ca eu nu spun ce-am auzit de la altii ci spun ce am incercat pe propria-mi piele. Apoi am vorbit cu altii si ne-am comparat experientele(bune sau rele) si am ajuns la acea concluzie.

presupun ca nu la toti functioneaza la fel

Postat de CipDeath@home.ro pe 03-24-2005 01:59 PM:

quote:
presupun ca nu la toti functioneaza la fel

Allondra chestia e ca noi vorbim aici statistic... Asa cum nu toti oamenii sunt "straight"(adica heterosexuali) din motive pe care nu le discutam aici, asa nu se poate ca toti oamenii sa experimenteze similar deoarece fiecare avem educatie, personalitate si reactii diferite la stimuli. Oricum eu ma refeream la experiente proprii si la experiente asemanatoare traite de persoane cunoscute cu care am stat de vorba destul de sincer, fara mistourile asa de obisnuite pe aceste forumuri(mistouri izvorate bineinteles din faptul ca nimanui nu i se cunoaste identitatea 100%)...
Ma rog, fiecare trebuie sa incerce ca sa afle nimeni nu se naste atotcunoscator, aici doar ne impartasim trairi, senzatii, idei... WOW, cred ca deja "i'm going ", le cam iau pe toate prea in serios...
OK, bye people.

Postat de Allondra@home.ro pe 03-24-2005 06:38 PM:

cred ca ar trebui sa lasam statisticile deoparte si sa incepem sa vorbim din experienta noastra,asta ne-ar ajuta si sa ne cunoastem mai bine

Postat de Kill3r0s@go.ro pe 03-24-2005 07:10 PM:

Ati deviat de le subiect :) Sincer

Buei .. sincer va spun , fara suparare .. dar ati deviat cu tot`u de la subiect ... adika de la intrebarea pus`a

Fara suparare

Postat de eugen-rc@home.ro pe 03-28-2005 09:34 AM:

Re: Ati deviat de le subiect :) Sincer

quote:
Originally posted by Kill3r0s@go.ro
Buei .. sincer va spun , fara suparare .. dar ati deviat cu tot`u de la subiect ... adika de la intrebarea pus`a

Fara suparare

Cine zice , ala e !

Postat de numai1a@go.ro pe 03-28-2005 10:50 PM:

Re: Re: Ati deviat de le subiect :) Sincer

quote:
Cine zice , ala e !

Postat de eugen-rc@home.ro pe 03-29-2005 09:05 AM:

Ti-a placut .
Ma bucur sa am o admiratoare.
OFF TOPIC
Pentru amuzament
Era odata o vaca pe margine si pastea. In prima zi vine un bou, o priveste si o admira. A doua zi, o priveste, o admira, a treia zi, a patra zi, tot asa. In a cincea zi, vine un magar, o admira si o convinge.
Morala: Mai bine magar decat bou.

Postat de edipaun@home.ro pe 04-04-2005 01:47 PM:

hmmm nu stiu . dar cind o sa ai 33 de ani o sati doresti sa termini mai repede . eu dupa 30 de minute incep sa ma plictisesc . prezervativul nu e o solutie

Postat de eugen-rc@home.ro pe 05-09-2005 07:17 AM:

quote:
Originally posted by edipaun@home.ro
hmmm nu stiu . dar cind o sa ai 33 de ani o sati doresti sa termini mai repede . eu dupa 30 de minute incep sa ma plictisesc . prezervativul nu e o solutie

Dar ea ce zice ?
Cred ca beleaua asta cu durata e cam de aceiasi natura ca si cea cu marimile .
Femeia se multzumeste cu faptul ca il vede pe barbat ejaculind si fiindca il iubeste se bucura de bucuria lui .
Beleaua e ca mai sunt si barbati care doresc sa-si satisfaca iubitele dar nu sunt ajutati de loc .
Mama ei de comunicare.
Pai sunt femei care si ele dupa 30 de minute de penetreri se plictisesc daca nu cumva se si chinuie si sufera in tacere de dragul nostru .
Indiferent de durata sau marimi important este ca ambi parteneri sa se simta bine si pentru asta trebuie sa existe comunicare mai ales cind esti tinar si nu ai acumulat experienta practica suficienta ca sa simti si sa sti sa descoperi ce ii place celuilalt.

Postat de eugen-rc@home.ro pe 05-17-2005 09:53 AM:

Pina la urma e importanta durata ?

Raspundeti linistiti . Nu se dau premii.

Postat de hristaro@home.ro pe 05-17-2005 10:37 AM:

Parere pur personala: nu conteaza nici durata.. nici de cate ori... cel mai important e sa simti, sa savurezi fiecare minut de atingeri.

Postat de eugen-rc@home.ro pe 05-21-2005 09:39 AM:

quote:
Parere pur personala: nu conteaza nici durata.. nici de cate ori... cel mai important e sa simti, sa savurezi fiecare minut de atingeri.

Pai prin comparatie . Iti dau o lingurita de tort de inghetata si te las sa o savurezi cit vrei tu . Intrebarea e , te saturi ?

Postat de pe 05-23-2005 09:45 PM:

quote:
Pina la urma e importanta durata ?

Daca stii sa o faci sa fie, e.

Postat de HipHopMan@home.ro pe 06-03-2005 06:22 PM:

conteaza ambianta restul vine de la sine.

Postat de cryptal@go.ro pe 06-09-2005 12:15 PM:

In cazul in care as vrea sa mai prelungesc actul, ma gandesc la ceva, ce pote sa-mi duca gandul. De exemplu la o ecuatie, la un dentist etc. In orice caz, un gand care nu este placut, dar nici sa nu ma ingrozeasca. Astfel timpul ramane pe loc. Daca nu prea functioneaza imi inchid si ochii. Daca nici asa, las totul naibi si cu stilul "if I go down, you're coming with me" las sa vina sfarsitul...

Postat de hristaro@home.ro pe 06-10-2005 03:05 PM:

quote:
Pai prin comparatie . Iti dau o lingurita de tort de inghetata si te las sa o savurezi cit vrei tu . Intrebarea e , te saturi ?

Hmm....nu prea mi se pare buna comparatia.... (si sa stii ca ma satur.. m-am invatat sa las altcuiva mai mult)....

Poate ca trebuie tinut cont si de dispozitia din momentul respectiv... cateodata vrei sa "traiesti" (sa simti) cat mai mult... automat durata contand... alteori... e indeajuns de intens incat "sa te termine"

Sincer nu stiu.. nu m-am gandit prea mult la cat de mult conteaza durata actului.... atata timp cat esti multumit de ce ai.... (sau primesti)

Postat de hristaro@home.ro pe 06-10-2005 03:06 PM:

quote:
Originally posted by cryptal@go.ro
In cazul in care as vrea sa mai prelungesc actul, ma gandesc la ceva, ce pote sa-mi duca gandul. De exemplu la o ecuatie, la un dentist etc. In orice caz, un gand care nu este placut, dar nici sa nu ma ingrozeasca. Astfel timpul ramane pe loc. Daca nu prea functioneaza imi inchid si ochii. Daca nici asa, las totul naibi si cu stilul "if I go down, you're coming with me" las sa vina sfarsitul...

Ciudat... ai reusit sa te concentrezi la persoana de langa tine gandindu-te aiurea?

Postat de cryptal@go.ro pe 06-14-2005 01:19 PM:

Pai, cu putin antrenament merge f bine. Partenera nici nu obsearva. Poate ca nu-i frumos sa te gandesti la alte chestii cand esti cu cineva in pat, dar merita. La inceput totul merge cum merge la oricine, deci o acord toata atentia. Numai simt placerea atacand spnarea numai atunci apelez la metoda asta. Si numai pana ea ajunge la punctul culminant.

Postat de ADYNEL@home.ro pe 06-25-2005 09:39 AM:

DA , AM CITIT DESTUL . UNELE PARERI SINT AVIZATE. EU SINT ALTRUIST . DACA PARTENERA SE SIMTE DORITA , PLACUTA, ETC ATUNCI SIGUR VA RASPUNDE CU ACEEASI MONEDA .CA BARBAT AM TRECUT PRIN TOATE FAZELE .DE LA RUSINE PINA LA PERFORMANTA . AM FACUT SEX IN CELE MAI NEASTEPTATE LOCURI SI IN CELE MAI CIUDATE POZITII . NU STIU CE SFAT SA-TI DAU , DAR CRED CA ESTE VORBA DE EXPERIENTA . AZI AM SA INTREB O BUNA PRIETENA CARE ESTE SI PSIHOLOG SI CARE ARE CUNOSTINTE AMPLE IN PRIVINTA SEX-ULUI ( TEORETIC SI APLICAT ) DAR I-MI TREBUIE PUTIN CURAJ . CU TOATE CA AM PETRECUT CLIPE PLACUTE AMINDOI .

Postat de tris@home.ro pe 06-25-2005 01:13 PM:

quote:
Sunt de acord cu tine, dar ca sa ai ce savura trebuie sa cauti singurica placerea. Nu zic ba, cu ajutor. As zice ca trebuie sa stii sa centrezi.

Postat de Q000@go.ro pe 07-02-2005 03:06 PM:

quote:
[B]Se spune ca o femeie care a avut mai multi parteneri pina la 30 de ani stie cum sa obtina orgasmul indiferent de partener (marime , durata) ."

OMG ce prostii se mai spun pe planeta asta !!! cit conteaza experienta ei (indiferent de 30/3000ani, 1/1000masculi) daca EL este BATUT IN CAP ori este interesat de propria placere. EA NU o sa obtina ORGASM !!! SIMPLU !!! Chiar si atunci cind dai maximul din tine (ca mascul) ai sanse sa ratezi, asa ca sa fim seriosi.

quote:
... incearca sa mananci o bomboana de menta inainte sa-i faci o felatie sau foloseste 2 vase intr-unul sa ai gheata si in celalat ceva fierbinte ,bea cand din una cand din cealalta,alterneaza-le mereu ....

daca nu e de menta ? cit despre solutia nr.2 stii ce spun eu ? mai bine aducetzi si arbitru, impartiti in reprize iar eu am sa vind bilete. Numai imagineazatzi cum se "programeaza" o partida in modul asta. Chestia trebuie sa fie naturala, ce dreak ? cind te apuca, auzi !!! wait, sa aduc gheatza !!! ups nu avem, stai sa pun la facut !!! ahh !!!! trebuie apa fierbinte !!! ups nu este nici asta !!! nici o problema 10min ai rabdare ca un la foc o cratitza !!! Hellllllllllllllloooooooooooo wake up !!!!

Toate orele sunt GMT. Acum este 09:12 PM.
Afiseaza toate 116 postarile din acest subiect pe o singura pagina